Gaziburma

GAZİBURMA, imalat alanını 700 m2 ye, satış yerini 165 m2 ye genişletmiş ve ayrı olarak tanzim etmiştir. Üretim miktarını ve kalitesinide gelişen teknolojiden istifade ederek arttırmıştır.

0 (216) 354 27 27 iletisim@gaziburmamustafa.com
52 A, Dr. Orhan Maltepe Cd. Pendik/İST
Title Image

Sütlü Nuriye

Sütlü Nuriye

Sütlü Nuriye

Sütlü Nuriye, incecik açılmış hamurların arasına fındık konularak ve süt dökülerek servis edilen Türk mutfağının en gözde ve lezzetli tatlılarındandır. Türk mutfağına normal halk arasında bilinen baklavanın fiyatını düşürüp gramajını arttırmak için getirilen Sütlü Nuriye halk arasında bulunduğu tarihte ihtilal tatlısı olarak bilinilmekteydi. Ancak insanların lezzetinin önüne geçemediği tatlı Türkiyede bulunan birçok tatlının önüne geçmiş ve restoranlar da ve tatlıcılarda menüde kendine en baş sıralarda yer bulmuştur.

Sütlü Nuriye Türk milletinin bulduğu bir tatlıdır. Bunun ile birlikte civar ülkelerden gelen turistler vasıtası ile birçok Arap ülkesinde moda haline gelmiştir. Özellikle bu tatlıyı yemek isteyen birçok turist ülkemize gelmiş ayrıca bir dış turizm atağı haline çevirmeyi başarmışızdır. Günümüzde birçok yerden duyduğumuz doktor tatlıyı yasakladı gibi cümleler aslında yanlış telaffuz edilen cümlelerdir.

İşin aslına bakıcak olursak Sütlü Nuriye güvendiğiniz ve işinin ehli yerler tarafından kaliteli bir şekilde üretilmektedir. Bu olaylar ile birlikte enerji verici bir gıda olan baklava tüketildiği andan itibaren vücuda enerji sağlamaktadır. İçerisinde bulunan fındık Kanser düşmanıdır. Bağışıklığı kuvvetlendirir. Kalp ve damar dostudur. Süt ise; Büyümeyi ve gelişmeyi sağlayan süt, vücuda güç verir ve kemikleri sağlamlaştırır ve kemik erimesini önlemeye yardımcıdır.Mikropların neden olduğu enfeksiyonlara karşı vücuda direnç verir. Cildin yıpranmasını ve yaşlanmasını engeller.

Bir tatlının tadının güzel olması kaliteli olması ayrıca faydalı olması dışında en önemli faktörler bulunmaktadır. Bunlar temizlik ve hijyen şartlarını yerli yerinde karşılayan bir mekanda üretilmesidir. Kaliteli malzemeler, baklavaya lezzet katan işçiliği. Yılların tecrübesi ve sanatkarlığın birleşimi ile baklavanın kalitesini, lezzetini Gaziburma Mustafa farkı ile sofranızdan eksik etmek istemeyeceğiniz Gaziburma Mustafa baklavaları sofranıza bir dilim mutluluk vaat ediyor. Sofranızda tereddüt etmeden tüketebileceğiniz, misafirliğe giderken bir dilim mutluluk götürebileceğiniz Gaziburma Mustafa baklavalarını tercih edebilir, gönül rahatlığı ile tüketebilirsiniz.

Post a Comment