Gaziburma

GAZİBURMA, imalat alanını 700 m2 ye, satış yerini 165 m2 ye genişletmiş ve ayrı olarak tanzim etmiştir. Üretim miktarını ve kalitesinide gelişen teknolojiden istifade ederek arttırmıştır.

0 (216) 354 27 27 iletisim@gaziburmamustafa.com
52 A, Dr. Orhan Maltepe Cd. Pendik/İST
Title Image

Sütlaç

Sütlaç

Sütlaç

Haz ve mutluluk anlamları taşıyan ve bizzat bize bu kelimeleri yaşatan tatlılar her zaman sevgi ve mutlulukla özdeşmiştir. Tarihte hangi mutfak kültürüne bakılır ise bakılsın tatlı her zaman ön planda olmuştur. Birçok insanın vazgeçilmezi ve olmazsa olmazı tatlıların günümüzde sayılamayacak kadar çok çeşidi bulunmaktadır. Sütlaç da bu tatlılardan birisidir.

Sütlaç Tarihi

Geçmişte çok eskilere bile insek tatlı kültürüne her zaman rastlarız. Tatlı çeşitlerinin arasında öyle biri vardır ki bu bizlerin hem en çok bildiği hem de en büyük alışkanlığıdır. Sütlaç bizlerin en eski tatlısı olarak bilinmektedir. Bebekken tanıştığımız ilk yiyeceğin süt olması gibi, tarihte de bilinen ilk tatlıdır. Sütlü tatlılar arasında en çok tüketilenlerden olan bu tatlı, belki de tatlı severlerin en vazgeçilmez tatlısıdır. Sütlaç bizlerin ülkesinde her ne kadar çok benimsenmiş olsa da diğer pek çok ülkede de oldukça fazla şekilde tüketilmektedir. İtalyan mutfağına girmeyi bile başarmış bir sütlü tatlıdır.

Sütlaç ilk başlarda sütlü aş olarak bilinmekteydi. Bu isim ilk olarak 15. Yüzyılda Kaygusuz Abdalın eserlerinde görülmüştü. Ayrıca yurt dışındaki sunumunda tatlımızı Türk usulü sütlü pirinç ismi ile de görebilmemiz mümkündür. Bizler ve topraklarımız için artık bir gelenek adına gelmiştir. İnsanlarımız tarafından oldukça sahiplenilmiş olan bu tatlı sütlü tatlılar arasında en seçkinidir diyebiliriz. Tatlı konusu bazen her yaşa farklı hitap edebilir fakat konu bu tatlı olduğunda genç yaşlı herkesin damak tadı tek bir tatlı altında toplanacaktır. Hem lezzetli hem de bilindik tatlımız, orta kıvamlı pirinçleri ve içerisindeki sütün benzersiz tadı ile tam da bizlere göre.

Sütlaç tatlı olarak tercih edilebilecek en iyi tatlı seçeneği olabilir. En önemli nokta nerede yediğinizdir. Daha önce tadına bakıp da bu tatlıyı sevmemişliğiniz varsa Gaziburma Mustafa ustalığı ile bu eşsiz tatlıyı denemelisiniz. Öyle ki tatlının ünü her zaman onu yapan ellerden kaynaklanır. Sizlerde bu ayrıntıyı unutmamalı ve işi özellikle de tatlı konusunu ustasına bırakmalısınız. Gaziburma Mustafa sizlere daha önce belki de birçok kere denediğiniz tatlıları ustalığı ile sunuyor. Bu tatlıyı ustasından yediğiniz anda eminiz ki başka bir şekilde yemek istemeyeceksiniz.

Post a Comment