Gaziburma

GAZİBURMA, imalat alanını 700 m2 ye, satış yerini 165 m2 ye genişletmiş ve ayrı olarak tanzim etmiştir. Üretim miktarını ve kalitesinide gelişen teknolojiden istifade ederek arttırmıştır.

0 (216) 354 27 27 iletisim@gaziburmamustafa.com
52 A, Dr. Orhan Maltepe Cd. Pendik/İST
Title Image

Cevizli Baklava

Cevizli Baklava

Cevizli Baklava

Baklava, kat kat ve incecik açılmış hamurların katmanları arasına genellikle ceviz, antep fıstığı ya da fındık konularak pişirilen geleneksel bir hamur tatlısı olarak bilinmektedir. Baklava Türk milleti olarak bizlerin en çok tükettiği ve tercih ettiği tatlı çeşididir. Bizlere özgü olsa da bir çok ülke tarafından oldukça sevilmekte ve tüketilmektedir. Baklava her mutlu aile toplantısının masasında bir dilimde olsa yerini hep korumaktadır. Çoğu mutluluğun şahidi olan baklavalar birçok çeşitte ve birçok şekilde karşımıza çıkmaktadır. Bunların arasında bizlerin en çok bildiği ve genellikle en çok tercih edileni olarak bilinen cevizli baklava, muazzam tadı ile sofraların vazgeçilmezidir.

Baklava ülkemizde ki değerinin yanı sıra diğer pek çok ülkede de üretilmektedir. Bu ülkelerden bazıları Kuzey Afrika, Ortadoğu ve Balkan ülkeleridir. Aynı zamanda çok farklı ve çeşitte baklava bulunmaktadır. Kesim şekli, iç malzemesi, tasarım şekli gibi birçok şekilde üretimi bulunmaktadır. Antep fıstıklı, cevizli, fındıklı, bademli… kare, üçgen, baklava dilimli, havuç dilimli, sarma, şöbiyet, bülbül yuvası, dilber dudağı…

Damağımızda bıraktığı eşsiz lezzetin yanı sıra baklavanın birçok yarar ve faydası da bulunmaktadır. Enerji verici bir gıda olan baklava tüketildiği andan itibaren vücuda enerji sağlamaktadır. Cevizli baklava tercihinizde ise cevizin sağlamış olduğu faydalar da saymakla bitmez. Kalbin en büyük dostu olarak bilinen ceviz, içerisindeki lif sayesinde sindirim sisteminin de düzenli bir şekilde çalışmasını sağlar. Kan basıncınızı azaltır ve damar hastalıklarınızı tedavi eder.

Cevizli Baklava Pendik’te Adresi

Baklavanın yapımı sırasında hijyenik olunması da sağlığa etkileri konusunda oldukça büyük bir rol oynamaktadır. Temiz, güvenilir bir yerden almanız bu riski yok edeceği gibi, herhangi bir yerden baklava almamanız önerilir. Kaliteli malzemeler, baklavaya lezzet katan işçiliği, yılların tecrübesi ve sanatkarlığın birleşimi ile baklavanın kalitesini, lezzetini Gaziburma Mustafa farkı ile sofranızdan eksik etmek istemeyeceğiniz Gaziburma Mustafa baklavaları sofranıza bir dilim mutluluk vaat ediyor. Sofranızda tereddüt etmeden tüketebileceğiniz, misafirliğe giderken bir dilim mutluluk götürebileceğiniz Gaziburma Mustafa baklavalarını tercih edebilir, gönül rahatlığı ile tüketebilirsiniz. Gaziburma Mustafa’nın otuz yılı aşkın süredir Pendik’te hizmet veren tek şubesine hepiniz davetlisiniz.