Gaziburma

GAZİBURMA, imalat alanını 700 m2 ye, satış yerini 165 m2 ye genişletmiş ve ayrı olarak tanzim etmiştir. Üretim miktarını ve kalitesinide gelişen teknolojiden istifade ederek arttırmıştır.

0 (216) 354 27 27 iletisim@gaziburmamustafa.com
52 A, Dr. Orhan Maltepe Cd. Pendik/İST
Title Image

Ekmek Kadayıfı

Ekmek Kadayıfı

Ekmek Kadayıfı

Tatlı, geçmişten günümüze öğle yemeği, akşam yemeği ve genellikle yemek sonrası tüketilmekte olan bir yemek türüdür. Keyif alarak tüketeceğiniz tatlı çeşitleri, kimi insan için sadece tat anlamında önemini korurken kimi insanlar için de tadın yanı sıra kalorisi ile de önemini korumaktadır. Ekmek kadayıfı bu konularda öne çıkan bir tatlıdır.

Bizim insanlarımız için tat konusu her zaman önemini korumuştur. Lezzetin önemi tarihte en başa dönmek gerekirse Osmanlı kültüründen bir miras olarak görülmektedir. Osmanlı mutfağının adını ve ününü duymayan insan yoktur. Öyle ki Osmanlı mutfağının popülerliğini sadece bizim insanımız değil, farklı ülkelerde ki insanlar da bilmektedir. Yurt dışında herhangi bir restoranda Osmanlı mutfağından yemekler ve tatlılar görmek oldukça mümkündür. Ülkemizde yörelere göre de değişiklik gösterebilen tatlı çeşitleri çok farklı lezzetler de ve şekillerde karşınıza çıkabilir.

Ekmek Kadayıfı Tatlısı

Türk mutfağı lezzetli yemeklerin yanı sıra birbirinden farklı tatlı kültürü ile de çok zengin bir dünya mutfağı haline gelmiştir. Çok fazla çeşitlilik gösteren Türk tatlılarında en çok ün almış çeşitler ise bildiğiniz üzere baklavalar ve enfes kadayıflardır. Kadayıf çeşitleri de tıpkı baklava seçenekleri gibi oldukça fazladır. Bunlardan bazıları; kadayıf sarma, ekmek kadayıfı, tel kadayıf, burma kadayıf ve çok daha fazlası…

Kadayıf, tıpkı bir baklava misali çok ince teller halinde satılan, hamurla hazırlanan ve baklavanın içine benzer şekilde doldurularak fırında kızartılan, ee tabi bir de olmazsa olmaz şerbeti dökülerek hazır hale getirilen tatlı çeşididir. Diğer pek çok tatlıya kıyasla kadayıf insanlar tarafından daha fazla tercih edilmektedir. Tatlı, yemek gibi oldu bittiye gelecek bir şey değildir. Şerbetiyle, içinde kullanılan malzemesiyle ve ustalığı ile öne çıkar. Bir tatlıyı özellikle de ekmek kadayıfını her aldığınız yerden beğenemeyebilir ve her yerde yiyemeyebilirsiniz. Tatlı konusunda işi ustasına bırakmak gerekir.

Sağlık bakımından sizlere gün içinde gerekli olan enerjiyi sağlayacak ekmek kadayıfı, diğer tatlılara kıyasla sizleri hem yağ oranının düşük olması hem de kalori getirmeyişi rahatsız etmeyecektir. Tatlıyı her elden yemek istemeyenlerin ve işi ustasına bırakmak isteyenlerin kesinlikle tercih ettiği Gaziburma Mustafa tatlıları birbirinden farklı tatlı çeşitleri ve eşsiz lezzetleri ile tatlı ihtiyacınızı kesinlikle giderecektir.