Gaziburma

GAZİBURMA, imalat alanını 700 m2 ye, satış yerini 165 m2 ye genişletmiş ve ayrı olarak tanzim etmiştir. Üretim miktarını ve kalitesinide gelişen teknolojiden istifade ederek arttırmıştır.

0 (216) 354 27 27 iletisim@gaziburmamustafa.com
52 A, Dr. Orhan Maltepe Cd. Pendik/İST
Title Image

Sultanbeyli Tatlı

Sultanbeyli Tatlı

Sultanbeyli Tatlı

Sultanbeyli Tatlı

Sultanbeyli Tatlı

Sultanbeyli, İstanbul Anadolu Yakası’nın sahil şeridinde olmayan ilçelerinden birisidir. İstanbul’un doğusunda, Pendik ve Tuzla’nın üst tarafında yer alır. 2018 nüfus sayımı sonuçlarına göre üç yüz yirmi yedi bin yedi yüz doksan sekiz nüfusa ev sahipliği yapan Sultanbeyli ilçesi, toplam kırk iki kilometrekarelik yüzölçümüne sahiptir. Ulaşım imkanları hiç de fena olmayan Sultanbeyli, metro istasyonu veya Marmaray istasyonuna ev sahipliği yapmamasına rağmen, otobüs hatları bu bölgeden oldukça sık olarak geçmektedir. Otobüs hatlarının yanında, minibüs hatları da bölgede görevlerini sürdürürler. Sultanbeyli tatlı yemek isteyen halkı için maalesef çok güzel seçenekler sunamıyor. Bunun en büyük sebebi, Sultanbeyli’de bir Gaziburma Mustafa şubesi bulunmaması. Gaziburma Mustafa’nın geleneği üzere, bulunan tek şubesi Pendik Batı Mahallesi’nde yer alıyor.

Sultanbeyli, İstanbul içinde nüfusu sonradan artan bir bölge olarak bilinmesine rağmen, tarihi çok eski çağlara kadar dayanıyor. Roma ve Bizans dönemlerinde, Anadolu yakasını içine alan tekfurluğun idari merkezliğini yapmıştır Sultanbeyli. Aynı zamanda, Sultanbeyli’de bulunan Aydos kenti, çağlar boyunca yolcuların ve kervanların yolunun üstünde bulunmuş. Ve yoldan geçen milyonlarca yolcuya ev sahipliği yapmıştır. 1328 yılında Osmanlı tarafından feth edilmiş, ve o günden bugüne kadar İslam idaresi altında bulunarak, şu anda bulunduğu noktalara gelmiştir. Sultanbeyli’nin modern zamanlarda nüfusunu arttırması ise 1988 yılında Fatih Sultan Mehmet köprüsünün açılmasıyla olmuştur. Avrupa yakası ve anadolu yakasını birbirine bağlayan bu köprü, çok fazla araç trafiğine sahip olup, Sultanbeyli’yi asıl göz önüne çıkartan sebep ise bu köprüye açılan TEM otoyolunun üzerinden geçmesidir.

Sultanbeyli Tatlı Siparişi

Sultanbeyli’de yaşayan veya işyeri bulunduğu için Sultanbeyli’de bulunan insanlar herkesin olduğu gibi tatlıyı çok seven insanlardır. Önemli günlerinde veya sadece canları tatlı istediği zaman, lezzetli tatlıya ulaşmaları Pendik’teki insanlar kadar kolay değildir. Fakat Gaziburma Mustafa, evlere sipariş götüren bir işletmedir ve tatlılarının muazzam tadını İstanbul’un dört bir tarafındaki insanlara ulaştırmak konusunda çok heveslidir. Tatlıya ulaşmak isteyen insanlar, Pendik Batı Mahallesi’nde bulunan Gaziburma Mustafa’ya toplu taşıma araçlarıyla gelebilirler. Eğer bu imkana sahip değiller ise, tatlı siparişi vermek onların isteklerini yerine getirecektir.