Gaziburma

GAZİBURMA, imalat alanını 700 m2 ye, satış yerini 165 m2 ye genişletmiş ve ayrı olarak tanzim etmiştir. Üretim miktarını ve kalitesinide gelişen teknolojiden istifade ederek arttırmıştır.

0 (216) 354 27 27 iletisim@gaziburmamustafa.com
52 A, Dr. Orhan Maltepe Cd. Pendik/İST
Title Image

Sarığı Burma

Sarığı Burma

Sarığı Burma

Sarığı burma su,süt,un ve tuz ile eşsiz hamuru bezeler haline getirilen tatlı  kıtır olan hamurunun arasına genellikle ceviz konulmaktadır. Ülkemizde adını pek duymadığımız bu nadide ve eşsiz tatlının tadına bir kere baktıktan sonra vazgeçilmez tatlarınızdan biri olacaktır. Sivas yöresine ait olan sarığı sarma aklınızda daha önce neden tadına bakmadığınıza dair sorular soracaktır. Ülkemizde tatlı kültürü oldukça yaygın ve binlerce çeşidi vardır ancak sarığı sarmanın tadına doyulmaz lezzeti ile bir tık öne çıkmayı başarmıştır.

Sarığı sarma ülkemizde ki değerinin yanı sıra diğer pek çok ülkede de üretilmektedir. Bu ülkelerden bazıları Orta doğu ve Balkan ülkeleridir.

Damağımızda bıraktığı eşsiz lezzetin yanı sıra sarığı sarmanın  birçok yarar ve faydası da bulunmaktadır. Enerji verici bir gıda olan sarığı sarma tüketildiği andan itibaren vücuda enerji sağlamaktadır. Cevizli baklava tercihinizde ise cevizin sağlamış olduğu faydalar da saymakla bitmez. Kalbin en büyük dostu olarak bilinen ceviz, içerisindeki lif sayesinde sindirim sisteminin de düzenli bir şekilde çalışmasını sağlar. Kan basıncınızı azaltır ve damar hastalıklarınızı tedavi eder.

Sarığı sarmanın  yapımı sırasında hijyenik olunması da sağlığa etkileri konusunda oldukça büyük bir rol oynamaktadır. Temiz, güvenilir bir yerden almanız bu riski yok edeceği gibi, herhangi bir yerden sarığı sarma almamanız önerilir. Kaliteli malzemeler, sarığı sarmaya  lezzet katan işçiliği, yılların tecrübesi ve sanatkarlığın birleşimi ile sarığı sarmanın kalitesini, lezzetini Gaziburma Mustafa farkı ile sofranızdan eksik etmek istemeyeceğiniz Gaziburma Mustafa sarığı burma  sofranıza bir dilim mutluluk vaat ediyor. Sofranızda tereddüt etmeden tüketebileceğiniz, misafirliğe giderken bir dilim mutluluk götürebileceğiniz Gaziburma Mustafa sarığı sarmasını tercih edebilir, gönül rahatlığı ile tüketebilirsiniz.

Diğer Tatlılarımızı Merak Edenler İçin

Sarığı burma dışında pek çok tatlı da Gaziburma Mustafa tarafından müşterilerinin hizmetine sunulmaktadır. İnternet üzerinden okuyacağınız pek çok yorumda, veya daha önce Gaziburma Mustafa’yı tatmış insanlara sorunca duyacağınız gibi, İstanbul en iyi tatlı konusunda rakipsizdir Gaziburma Mustafa. Baklavanın önde geldiği pek çok tatlıyı en iyi yapan yer olma özelliğini taşıyan Gaziburma Mustafa’nın diğer tatlılarına, buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Post a Comment