Gaziburma

GAZİBURMA, imalat alanını 700 m2 ye, satış yerini 165 m2 ye genişletmiş ve ayrı olarak tanzim etmiştir. Üretim miktarını ve kalitesinide gelişen teknolojiden istifade ederek arttırmıştır.

0 (216) 354 27 27 iletisim@gaziburmamustafa.com
52 A, Dr. Orhan Maltepe Cd. Pendik/İST
Title Image

Saray Sarması

Saray Sarması

Saray Sarması

Saray sarması özenle hazırlanmış lokum formundaki hamurunun içine bol şekilde hindistan cevizi ve pek çok  kuru yemiş ile harmanlanan bir tatlıdır. Adı üstünde saraylara layık bir tatlı olan tatlımız, Osmanlı imparatorluğunun saray mutfağından günümüze kadar ulaşmayı başarmıştır. Ülkemizde çeşitli şekillerde yapılan tatlının asıl formu ise siz değerli misafirlerimize Gaziburma Mustafa tarafından servis edilmeyi beklemektedir.

Çoğu mutluluğun şahidi olan saray sarması birçok çeşitte ve birçok şekilde karşımıza çıkmaktadır. Bunların arasında bizlerin en çok bildiği ve genellikle en çok tercih edileni olarak bilinen fıstıklı türü, muazzam tadı ile sofraların vazgeçilmezidir.

Saray sarması ülkemizde ki değerinin yanı sıra diğer pek çok ülkede de üretilmektedir. Bu ülkelerden bazıları Kuzey Afrika, Ortadoğu ve Balkan ülkeleridir. Aynı zamanda çok farklı ve çeşitte saray sarması bulunmaktadır. Kesim şekli, iç malzemesi, tasarım şekli gibi birçok şekilde üretimi bulunmaktadır.

Damağımızda bıraktığı eşsiz lezzetin yanı sıra bu tatlının birçok yarar ve faydası da bulunmaktadır. Enerji verici bir tatlı olan bu tatlımız, tüketildiği andan itibaren vücuda enerji sağlamaktadır. Saray sarması tercihinizde ise cevizin sağlamış olduğu faydalar da saymakla bitmez. Kalbin en büyük dostu olarak bilinen ceviz, içerisindeki lif sayesinde sindirim sisteminin de düzenli bir şekilde çalışmasını sağlar. Kan basıncınızı azaltır ve damar hastalıklarınızı tedavi eder.

Yapımı sırasında hijyenik olunması da sağlığa etkileri konusunda oldukça büyük bir rol oynamaktadır. Temiz, güvenilir bir yerden almanız bu riski yok edeceği gibi, herhangi bir yerden almamanız önerilir. Kaliteli malzemeler, saray sarmasına  lezzet katan işçiliği, yılların tecrübesi ve sanatkarlığın birleşimi ile saray sarmasının kalitesini, lezzetini Gaziburma Mustafa farkı ile sofranızdan eksik etmek istemeyeceğiniz Gaziburma Mustafa saray sarmaları sofranıza bir dilim mutluluk vaat ediyor. Sofranızda tereddüt etmeden tüketebileceğiniz, misafirliğe giderken bir dilim mutluluk götürebileceğiniz Gaziburma Mustafa saray sarmalarını tercih edebilir, gönül rahatlığı ile tüketebilirsiniz.

Diğer Tatlılarımıza Ulaşmak İçin

Gaziburma Mustafa’nın tek şubesine gelerek, farklı bir sürü çeşit tatlı daha deneyimleyebilirsiniz. Özellikle baklava konusunda, İstanbul en iyi baklava yorumları hakkımızda pek çok kez yapılmaktadır. Buraya tıklayarak, diğer tatlı çeşitlerimize de ulaşabilirsiniz.

Post a Comment