Gaziburma

GAZİBURMA, imalat alanını 700 m2 ye, satış yerini 165 m2 ye genişletmiş ve ayrı olarak tanzim etmiştir. Üretim miktarını ve kalitesinide gelişen teknolojiden istifade ederek arttırmıştır.

0 (216) 354 27 27 iletisim@gaziburmamustafa.com
52 A, Dr. Orhan Maltepe Cd. Pendik/İST
Title Image

Künefe

Künefe

Künefe

Künefe, alt tarafı tereyağ ile kaplanmış tepsi üzerine kadayıf dizilerek üstüne özel tuzsuz peynir ve onunda üzerine kadayıf konulup yapılan bir tatlı çeşididir. Künefe denilince sizinde aklınıza peynir sündürülen fotoğraflar geliyorsa doğru yerdesiniz demektir. Diğer tatlılar bir yana künefe başka bir yana menşei olarak dünyada Filistin tarafından bulunan bu tatlı ülkemizde birçok yörede sahiplenilmiş ayrıca dünyaya ihracat noktasına kadar  gelinmiştir. Yapılışındaki değişikler başlıca kadayıfın ve peynirin türünden kaynaklanır.

Tel kadayıf kullanılabildiği gibi, irmikle  toklaştırılmış kadayıf da kullanılabilir. Peynir olarak Hatay peyniri ,Lor peyniri , Antep peyniri Urfa peyniri gibi çiğ süte daha yakın, taze peynirler kullanılır. Bu tür peynirlerin hem elde etmesi hem de yıkayıp taze tutması zor olabileceği için kolaylaştırılmış ev tariflerinde dil peynirine  de rastlanır. Tatlının üzeri için ise birçok kuryemiş çeşidi kullanılır bunlardan bazıları; fındık, fıstık ve cevizdir.

Künefe’nin sunumundan önce yapılan ikramlar ülkemizde son zamanlarda oldukça yaygınlaşıp popülerlik haline gelmiştir. Sunumlar esnasında ılık süt bolca meyve ikramı ve dondurma ikram edilmektedir. Bu tatlının anlık enerji vermesi dışında içerdiği kaliteli malzemeler sayesinde büyük faydaları bulunmaktadır. Özellikle içerisinde bulunan tuzsuz peynir ile bir kısım protein ihtiyacınız karşılanmış olucak ayrıca kemik gelişiminize büyük katkıları olucaktır.

Dünyada bulunulan durumlardan ötürü hijyen nerdeyse tek gündem haline gelmiştir. Künefenin yapımı sırasında hijyenik olunması da sağlığa etkileri konusunda oldukça büyük bir rol oynamaktadır. Temiz, güvenilir bir yerden almanız bu riski yok edeceği gibi, herhangi bir yerden baklava almamanız önerilir. Kaliteli malzemeler, baklavaya lezzet katan işçiliği, yılların tecrübesi ve sanatkarlığın birleşimi ile baklavanın kalitesini, lezzetini Gaziburma Mustafa farkı ile sofranızdan eksik etmek istemeyeceğiniz Gaziburma Mustafa baklavaları sofranıza bir dilim mutluluk vaat ediyor. Sofranızda tereddüt etmeden tüketebileceğiniz, misafirliğe giderken bir dilim mutluluk götürebileceğiniz Gaziburma Mustafa baklavalarını tercih edebilir, gönül rahatlığı ile tüketebilirsiniz.

 

Post a Comment