Gaziburma

GAZİBURMA, imalat alanını 700 m2 ye, satış yerini 165 m2 ye genişletmiş ve ayrı olarak tanzim etmiştir. Üretim miktarını ve kalitesinide gelişen teknolojiden istifade ederek arttırmıştır.

0 (216) 354 27 27 iletisim@gaziburmamustafa.com
52 A, Dr. Orhan Maltepe Cd. Pendik/İST
Title Image

İstanbul Baklava

İstanbul Baklava

İstanbul Baklava

İstanbul, tarihte birçok medeniyete ev sahipliği yapmış, tarihi ve güzellikleri çok fazla olan bir şehirdir. İstanbul şehrine ilk yerleşimler M.Ö. 6 binli yıllarda yapılmıştır. İstanbul’un bir şehir olarak kurulması ise M.Ö. 685 yılına dayanmaktadır. Konstantinopolis ismiyle Roma İmparatorluğu’nun bir şehri olarak görev yapmış, Roma İmparatorluğu dağıldıktan sonra, Doğu Roma İmparatorluğu’nun başkenti olarak yüzlerce yıl görev yapmıştır. İslam peygamberi Hz. Muhammed’in alınmasını hadislerinde emir verdiği İstanbul, Osmanlı Padişahi Fatih Sultan Mehmet tarafından 1453 yılında fethedilmiş ve Osmanlı İmparatorluğu’nun başkenti olarak hizmet vermeye başlamıştır. I. Dünya Savaşı’ndan sonra itilaf devletleri tarafından işgal edilen İstanbul, ulu önder Mustafa Kemal Atatürk ve aziz milletimizin çabalarıyla düşman işgalinden kurtulmuş ve Türkiye Cumhuriyeti’nin bir şehri olarak hayatına devam etmektedir. Eşsiz tarihinin sadece küçük bir kısmını anlatabildiğim İstanbul baklava konusunda, her zaman bir ev olmuştur.

İstanbul’un en önemli özelliklerinden birisi de Avrupa ve Asya kıtalarında da toprağı bulunması, bu kıtaları birleştiren bir köprü işlevi görmesidir. Anadolu Yakası’nın, Avrupa Yakası’ndan en büyük farklarından birisi ise, tatlı, baklava, sütlaç ve sütlü nuriye gibi konularda uzman olan Gaziburma Mustafa’ya ev sahipliği yapmasıdır. Anadolu Yakası’nın yüksek nüfuslu ilçelerinden olan Pendik’te bulunan Gaziburma Mustafa, her çeşit tatlı ve kahvaltı hizmetleriyle, Anadolu Yakası’nda baklava, sütlaç, sütlü nuriye yemek isteyenler için bulabilecekleri en iyi adreslerdendir.

İstanbul Baklava Siparişi

Cevizli baklava ve fıstıklı baklava gibi farklı baklava

İstanbul Baklava

İstanbul Baklava

çeşitlerini de müşterilerinin hizmetine sunan Gaziburma Mustafa, Pendik’te bulunur. Bilmeyenler için Pendik, Anadolu Yakası’nın en gelişmiş ilçelerinden birisidir. Marmara Denizi’ne kıyısı bulunan Pendik, sahilyolu sayesinde diğer sahil kıyısı ilçelerine de çok yakındır. Kartal baklava siparişi veya Maltepe baklava siparişi vermek isteyen insanlar, Gaziburma Mustafa’ya sadece bir telefon uzaklıktadır. Gaziburma Mustafa’dan baklava siparişi vererek, bu eşsiz tadı Anadolu Yakası’nda bulunan herkes tadabilir. Gaziburma Mustafa tek şube, tek lezzet parolasıyla yola çıkmıştır ve tek şubesi de Pendik’te Batı Mahallesi’nde bulunur. Anadolu yakası baklava yemek isteyen insanlar, Pendik’e gelip, Gaziburma Mustafa’nın güler yüzlü çalışanlarından çok güzel bir hizmet alarak baklavanın en iyisini tadabilirler.