Gaziburma

GAZİBURMA, imalat alanını 700 m2 ye, satış yerini 165 m2 ye genişletmiş ve ayrı olarak tanzim etmiştir. Üretim miktarını ve kalitesinide gelişen teknolojiden istifade ederek arttırmıştır.

0 (216) 354 27 27 iletisim@gaziburmamustafa.com
52 A, Dr. Orhan Maltepe Cd. Pendik/İST
Title Image

Havuç Dilimi

Havuç Dilimi

Havuç Dilimi

Havuç Dilimi özenle hazırlanan kat kat incecik hamur ve içerisine  çeşitli kuru yemişler konularak servis edilen bir tatlıdır. Havuç dilim, Türk mutfağında yer alan, Gaziantep kökenli bir tatlı diğer Türk tatlıları gibi atıştırmalık olarak değilde ağır şerbetli tatlıdır. Her aile yemeği sonrası çay yada çeşitli meşrubatlar ile neşeli ve huzurlu anlarınızı paylaşan Havuç dilim usta eller tarafından hazırlanır. Bunların arasında bizlerin en çok bildiği ve genellikle en çok tercih edileni olarak bilinen Havuç dilim, muazzam tadı ile sofraların vazgeçilmezidir.

Havuç dilim ülkemizde ki değerinin yanı sıra diğer pek çok ülkede de üretilmektedir. Bu ülkelerden bazıları Kuzey Afrika, Orta doğu ve Balkan ülkeleridir. Aynı zamanda çok farklı ve çeşitte baklava bulunmaktadır. Kesim şekli, iç malzemesi, tasarım şekli gibi birçok şekilde üretimi bulunmaktadır. Üzeri sunumu için fındık,fıstık,ceviz ayrıca kaymak yanına dondurma konularak servis edilebilir.

Damağımızda bıraktığı eşsiz lezzetin yanı sıra Havuç dilimin birçok yarar ve faydası da bulunmaktadır. Enerji verici bir gıda olan baklava tüketildiği andan itibaren vücuda enerji sağlamaktadır. Kaymak da yoğurt gibi bakterilere karşı savaşır. Süt kaymağı balgam söktürücü etkisi vardır. Mide ve sindirim sistemini düzenler.

Havuç dilim yapımı sırasında hijyenik olunması da sağlığa etkileri konusunda oldukça büyük bir rol oynamaktadır. Temiz, güvenilir bir yerden almanız bu riski yok edeceği gibi, herhangi bir yerden Havuç dilim almamanız önerilir. Kaliteli malzemeler, Havuç dilime lezzet katan işçiliği, yılların tecrübesi ve sanatkarlığın birleşimi ile baklavanın kalitesini, lezzetini Gaziburma Mustafa farkı ile sofranızdan eksik etmek istemeyeceğiniz Gaziburma Mustafa Havuç dilimi sofranıza bir dilim mutluluk vaat ediyor. Sofranızda tereddüt etmeden tüketebileceğiniz, misafirliğe giderken bir dilim mutluluk götürebileceğiniz Gaziburma Mustafa Havuç dilimi tercih edebilir, gönül rahatlığı ile tüketebilirsiniz.

Diğer Tatlı Çeşitlerimiz İçin

Gaziburma Mustafa, pek çok tatlı çeşidinde İstanbul’un en iyisi olarak bilinmektedir. Pendik Batı Mahallesi’nde bulunan tek şubesine gelerek, pek çok lezzetli tatlıyı işinin ehlinden yiyebilirsiniz. Gelmeden önce tatlı çeşitlerimize göz atmak isterseniz, buraya bakabilirsiniz. Yediden yetmişe herkes davetlidir.

Post a Comment