Gaziburma

GAZİBURMA, imalat alanını 700 m2 ye, satış yerini 165 m2 ye genişletmiş ve ayrı olarak tanzim etmiştir. Üretim miktarını ve kalitesinide gelişen teknolojiden istifade ederek arttırmıştır.

0 (216) 354 27 27 iletisim@gaziburmamustafa.com
52 A, Dr. Orhan Maltepe Cd. Pendik/İST
Title Image

Eyüpsultan Baklava Siparişi

Eyüpsultan Baklava Siparişi

Eyüpsultan Baklava Siparişi

Eyüpsultan Baklava Siparişi

Eyüpsultan’ı, Eyüp adıyla biliyor da olabilirsiniz. Eski adı Eyüp olan ilçe, İstanbul’un Avrupa Yakası’nda bulunur. Tatlı arzı Türkiye’nin her noktasında olduğu gibi yüksek olan Eyüpsultan ilçesinde, baklavacıdan künefeciye, dondurmacıdan pastaneye kadar pek çok tatlı satan mekan bulunmaktadır. Canınız cevizli baklava veya fıstıklı baklava çekerse, Eyüpsultan’da elinizin boş dönmeyeceği kesindir. Eyüpsultan baklava siparişi vermek için pek çok seçenek sunsa da, İstanbul’un en iyi baklavasını tatmak isteyen seçici bir damak tadına sahipseniz, gelmeniz gereken yer İstanbul’un bir diğer ucunda bulunur.

Başlıklar

Eyüpsultan – Dün ve Bugün

Eyüpsultan’ın bulunduğu bölge, İstanbul’un tarihi surlarının dışında kalmasına rağmen, her zaman bir yerleşim yerine sahipti. Osmanlı döneminde bir köy bulunan bu bölge, Bizans ve daha eski çağlarda da insan yerleşimine her daim sahipti. Bu tarihi dokusu sebebiyle tarihten pek çok önemli şahsiyetin türbesine ev sahipliği yapar Eyüpsultan. Hatta ilçenin ismi, bölgede bulunan Ebu Eyyub el-Ensari’nin türbesinden gelir. Eyüp Sultan olarak halk arasında bilinen bu şahsiyet, 669 senesinde Konstantinopolis Kuşatması sırasında şehit olmuş bir İslam komutandır.

Günümüz Eyüp’ü de gezmek, görmek, yaşamak için güzel yerler barındırır. Eyüp Sultan Camii ve Türbesi, Karyağdı Ali Baba Tekkesi, Feshane ve Ermeni Kiliseleri gibi tarihi eserleri her daim gezip görebilirsiniz. Bölgenin turizm kaynaklarından bir diğeri de çok ünlü Pierre Loti tepesidir. Adını bu bölgede yaşamış Fransız şair Pierre Loti’den alan bu tepeyi ziyaret ederek, güzel bir İstanbul manzarası eşliğinde çayınızı yudumlayabilirsiniz.

Eyüpsultan Baklava Siparişi – Gaziburma Mustafa’ya Nasıl Ulaşabiliriz?

Bilgi Üniversitesi Kampüsü’nün de Eyüpsultan’da yer almasıyla, her yaştan, her kuşaktan insanın yaşadığı bir bölge haline gelmiştir. Silahtarağa, Emniyettepe, Alibeyköy bölgeleri hizmet sektörüne en çok talep gösteren mahallelerindendir Eyüp’ün. Her yaştan nüfusun bir araya gelmesiyle, hizmete ve tatlılara olan talep de yüksektir. Antepli Sıcak Baklava, Hanedan Baklava, bölgede bulunan baklavacılardandır. Fakat, damak tadını önemseyenler, ve en iyi baklavadan şaşmak istemeyenler için baklavanın adresi Pendik’te bulunan Gaziburma Mustafa‘dır.

Gaziburma Mustafa Yorumlar

Pendik Kuşlu Park’ın yanında, tek şubesi ile müşterilerine hizmet veren Gaziburma Mustafa, misafirlerinden aldığı iyi yorumlar ile her gün kendisini daha iyi hissetmekte ve daha iyi hizmet verme isteği gütmektedir. Dillere destan lezzeti ile herkesin malumu olmuş cevizli baklava, fıstıklı baklava çeşitlerinin yanı sıra, menüsünde onlarca çeşit tatlıyı bulabilirsiniz.

Telefonla sipariş sistemi ile evlerinize kadar çağırabileceğiniz bu lezzet, şimdilik sadece Anadolu Yakası’nda belli ilçelere hizmet vermektedir. Bu ilçeleri buraya tıklayarak görebilirsiniz. Eyüpsultan baklava siparişi vermek isteyenler için, henüz maalesef bir hizmetimiz bulunmasa da, hizmetimizi İstanbul’un dört bir yanına genişletmek için her gün daha fazla çalışmaktayız.

 

 

Post a Comment