Gaziburma

GAZİBURMA, imalat alanını 700 m2 ye, satış yerini 165 m2 ye genişletmiş ve ayrı olarak tanzim etmiştir. Üretim miktarını ve kalitesinide gelişen teknolojiden istifade ederek arttırmıştır.

0 (216) 354 27 27 iletisim@gaziburmamustafa.com
52 A, Dr. Orhan Maltepe Cd. Pendik/İST
Title Image

Caddebostan Baklava Tavsiyesi

Caddebostan Baklava Tavsiyesi

Caddebostan Baklava Tavsiyesi

Caddebostan Baklava Tavsiyesi

Caddebostan Baklava Tavsiyesi

Caddebostan, İstanbul’un ve Kadıköy’ün en gözde semtlerinden birisidir. Eşsiz güzellikteki sahili haftanın her günü ziyaretçiler tarafından dolup taşmaktadır. Caddebostan’ın bu popülerliğini, günümüzün en önemli belirleyicilerinden olan COVID-19 pandemisi bile bozamamıştır. Güzel bir gün geçirmek isteyen İstanbulluların akınına uğrayan Caddebostan sahili, gençlerin ve yaşlıların, 7’den 70’e her insanın gözdesi halindedir. E tabi, bu kadar gözde bir semt olunca, ziyaretçilere güzel bir tatlı deneyimi de sunmak gerekir. Caddebostan baklava tavsiyesi isteyenler için, Kadıköy baklava tavsiyesinde de herkese önerdiğim işletmeyi önereceğim. İstanbul en iyi baklava için gitmeniz gereken adres maalesef Cadddebostan’da veya Kadıköy’de değildir. İstanbul’un en iyi baklavacısı, Pendik Batı Mahallesi’nde bulunan Gaziburma Mustafa‘dır.

Caddebostan, sahilinin yanısıra pek çok güzelliği de içinde barındıran bir semttir. İstanbul’un, belki de Türkiye’nin en popüler caddelerinden birisi olan Bağdat Caddesi de Caddebostan’da bulunmaktadır. İnsanlar, Caddebostan’ın isminin Bağdat Caddesi’nden geldiğini sanmasına rağmen işin aslı böyle değildir. Osmanlı zamanında, tarla ve ağaçlarla dolu olan bu bölge, asker kaçaklarının ve suçluların saklanma yeri idi. Yeniçeri ocağından kaçan acemiler, bu bölgeye gelir ve saklanırlardı. Bu sebeple bu bölgeye Cadı Bostanı denirdi. Caddebostan ismi de bu Cadı Bostanı isminden türemiştir.

Bağdat Caddesi üzerinde pek çok tatlıcı ve kafe bulunmaktadır. Bunların hepsi çok şık ve çok lezzetli tatlılar içeren mekanlardır. Fakat ağzının tadını bilen ve en iyinin peşinde koşanlar için yeterli değildir. Bağdat Caddesi üzerinden otobüs duraklarını kullanarak binebileceğiniz 16D kodlu otobüsle, Pendik’e gelebilirsiniz. Ağzının tadını bilenler için en iyisi Pendik’te bulunmaktadır. Otuz yılı aşkın süredir tek şubesinde hizmet vermeye devam eden Gaziburma Mustafa, uzmanların üzerinde uzlaştığı şekilde, İstanbul’daki en iyi tatlıcıdır.

Caddebostan Baklava Tavsiyesi İsteyenler İçin

Cevizli baklava, fıstıklı baklava, billuriye, magnolia, fıstıkzade, cevizzade, tulumba, katmer, havuç dilimi, sütlü nuriye ve daha bir sürü tatlıyı Pendik Batı Mahallesi’nde bulunan Gaziburma Mustafa’ya gelerek tadabilirsiniz. Lezzeti konusunda İstanbul’daki herkesin hemfikir olduğu Gaziburma Mustafa, Kartal baklava tavsiyesi, Maltepe baklava tavsiyesi, Kadıköy baklava tavsiyesi, Orhantepe baklava tavsiyesi isteyenler için de önerimizdir.