Gaziburma

GAZİBURMA, imalat alanını 700 m2 ye, satış yerini 165 m2 ye genişletmiş ve ayrı olarak tanzim etmiştir. Üretim miktarını ve kalitesinide gelişen teknolojiden istifade ederek arttırmıştır.

0 (216) 354 27 27 iletisim@gaziburmamustafa.com
52 A, Dr. Orhan Maltepe Cd. Pendik/İST
Title Image

Büyükçekmece Baklava Siparişi

Büyükçekmece Baklava Siparişi

Büyükçekmece Baklava Siparişi

Büyükçekmece Baklava Siparişi

İstanbul’un değeri bilinmeyen ilçelerinden birisidir Büyükçekmece. Avrupa Yakası’nın güney kıyısında, Marmara Denizi’ne bakan bir ilçe olan Büyükçekmece, İstanbul’un en uzak köşelerinden birisidir, ve belki de hak ettiği değeri bulamamasını bu sebebe borçludur. 250 bini aşkın kişinin yaşadığı Büyükçekmece, İstanbul’un her yerini ele geçiren betonlaşma dalgasından, kendisini az da olsa sıyırabilmiştir. Deniz kıyısı olmasının avantajlarındandır belki de bu insanı İstanbul’da hissettirmeyen havası. 1987 yılından beri ilçe statüsünde bulunur ve İstanbul’un geri kalanı gibi hizmet sektörü oldukça gelişmiştir. Merkezinde, insanın ihtiyaç duyabileceği her türlü hizmeti yürüme mesafesinde bulunduran Büyükçekmece’de, tatlı ve baklava konusunda da oldukça iddialı işletmeler bulunmaktadır. Büyükçekmece baklava siparişi vermek isteyenler için pek çok seçenek bulunur, fakat en iyinin arayışında olanları İstanbul’un diğer ucuna davet ediyoruz.

M.Ö 7. yüzyıla kadar uzanan bir tarihi bulunan Büyükçekmece, Bizans zamanında Athyra ismiyle anılmaktaydı. Osmanlı zamanında Çatalca Sancağı’na bağlı bir kaza haline gelmiş, Türkiye Cumhuriyeti’nde ise 1987 yılında ilçe olmuştur. Büyükçekmece Gölü gibi doğal güzellikleri, bu tarihinin getirdiği antik havayla birlikte, Büyükçekmece’yi özel bir yer haline getirmektedir. İstanbul’da olmasına rağmen yazlık semti havasını bir nebze de olsa korumayı başarmış, tarihi güzellikleri ile de İstanbul’un en yaşanabilir yerleri arasına girmiştir.

Türkiye’nin en büyük fuar alanı TÜYAP’ı içinde bulundurmasıyla, pandemi dönemi öncesinde, milyonlarca kişinin ziyaret ettiği bir ilçedir Büyükçekmece. Bu kadar çok insanı çeken bir yerde, hizmet sektörü de pek tabi gelişmiştir diyebiliriz. Fuarı ziyaret etmek veya başka amaçlarla Büyükçekmece’ye gelenlerin arasında, tatlı yemek isteyenler pek tabi bulunur ve bu talebe arz etmek üzere pek çok baklavacı da burada bulunur.

Büyükçekmece Baklava Siparişi

Büyükçekmece Baklava Siparişi – İstanbul Baklava

Cevizli baklava, fıstıklı baklava gibi pek çok tatlı türü, halkımızın favori tatlılarındandır. Büyükçekmece’de ve İstanbul’un genelinde de pek çok baklavasever bulunur. En iyi baklavayı yemek istemek de herkesin en doğal hakkıdır. İşte bu amaca hizmet etmek için, 30 yılı aşkın süredir Pendik Gaziburma Mustafa, hizmet vermektedir.

Pendik Batı Mahallesi’nde bulunan Gaziburma Mustafa, Kuşlu Park’ın karşısında, tek şubesiyle hizmet vermektedir. Gaziburma Mustafa Ünal şubeleri ile karıştırılmamalıdır. Gaziburma Mustafa, herkes tarafından övgüyle bahsedilen lezzetini korumak amacıyla, şubeleşme yoluna gitmemiş, otuz yılı aşkın süredir tek şubesinde İstanbul en iyi baklava hizmetini vermeye devam etmiştir.

İstanbul’un pek çok ilçesine evlere teslim baklava hizmeti sunan Gaziburma Mustafa, bu hizmetini İstanbul’un tüm ilçelerine yaymak için durmadan çalışmaktadır. Fakat, henüz sınırlarını Büyükçekmece’ye kadar genişletememiştir. Büyükçekmece baklava siparişi vermek isteyenler, bizi sosyal medya üzerinden takip ederek, bu hizmetin ne zaman geleceğini takip edebilirler. Sadece baklavaları değil, pek çok tatlı türü bulunduran menüsünden denemek isterseniz, Pendik’te bulunan tek şubemize gelerek lezzetten bir çatal alabilirsiniz.