Gaziburma

GAZİBURMA, imalat alanını 700 m2 ye, satış yerini 165 m2 ye genişletmiş ve ayrı olarak tanzim etmiştir. Üretim miktarını ve kalitesinide gelişen teknolojiden istifade ederek arttırmıştır.

0 (216) 354 27 27 iletisim@gaziburmamustafa.com
52 A, Dr. Orhan Maltepe Cd. Pendik/İST
Title Image

Büyükada Baklava Siparişi

Kadıköy Baklava Tavsiyesi

Büyükada Baklava Siparişi

Büyükada Baklava Siparişi

Büyükada Baklava Siparişi

Büyükada, Marmara Denizi üzerinde bulunan bir sürü adadan sadece bir tanesidir. Prenses adaları olarak bilinen adaların en büyüğüdür. İstanbul’da Adalar Belediyesi’ne bağlıdır. Bir zamanlar faytonlarıyla ünlü olan Büyükada’da, bugün faytonlar bulunmamaktadır. Hayvanseverlerin yıllar boyu süren çığlıklarını dinleyen İstanbul Büyükşehir Belediyesi, Adalar’dan faytonları kaldırmıştır. Yıllarca hayvanlara eziyet edildiği, ve adalarda oluşan kötü kokular sebebiyle şikayet sebebi olan faytonların yerini, artık renkli minibüsler almıştır. Faytonların adalardan kaldırılmasıyla, Büyükada baklava siparişi arasında bir bağlantı bulunmamaktadır fakat ilerleyen kısımlarda bu konuya değineceğiz.

Adalar, uzun seneler boyunca İstanbul’un turizm merkezlerinden birisi olmuştur ve bu misyonunu hala sürdürmektedir. İstanbul gibi büyük nüfuslu bir şehre çok yakın bir şekilde bulunan adalar, İstanbul halkının, şehrin yoğunluk ve kalabalığından kaçmak için seçtikleri lokasyon olmuştur. Kartal’dan sadece on beş dakikalık vapur yolculuğuyla varılabilen Büyükada, şehire bu kadar yakınken bu kadar uzak bir hava sunmasıyla, ve bir ada olmasıyla haftasonu kaçamakları için halkın favori mekanlarından birisidir.

Büyükada’ya geldiyseniz, bunu günübirlik bir tatil olarak adlandırabilirsiniz. İnsanların tatilde yapmayı sevdikleri şeylerden birisi de yemek yemektir. Normal hayatlarımız süresince, kilomuza dikkat etmek, sağlıklı olmak, fit gözükmek gibi pek çok amaçla yemeklerimize dikkat ederiz. Tatiller, bu dikkati kaldırdığımız ve canımızın istediği her şeyi yiyebildiğimiz ufak vakit dilimleri olarak görünebilirler. Karnımız doyduktan sonra da canımız tatlı ister. İstanbul’un en güzel tatlılarını yapan yer maalesef Büyükada’da bulunmaz.

Büyükada Baklava Siparişi Vermek İsteyenler İçin

Büyükada’ya geldiniz, denize girdiniz, adayı gezdiniz. Akşam olduktan sonra tabi ki acıktınız ve karnınızı doyurdunuz. Bu durumun üzerine insanların yapmayı en çok tercih ettiği şey ise, tatlı yemektir. Türk insanının favori tatlısı ise her zaman baklava olmuştur. Cevizli baklava, fıstıklı baklava gibi çeşitleri olan baklava, şerbetli bir tatlıdır. Tatlı bir yorgunluğun ardından insana en güzel gelecek olan tatlı olan baklava için öneri isteyenler bulunmaktadır. Adalar baklava önerisi ve İstanbul baklava önerisi isteyen insanlar için ise verebileceğim en iyi tavsiye maalesef Büyükada’da bulunmaz. İstanbul en iyi baklava, Pendik Batı Mahallesi’nde bulunan Gaziburma Mustafa‘da yenir.

Post a Comment