Gaziburma

GAZİBURMA, imalat alanını 700 m2 ye, satış yerini 165 m2 ye genişletmiş ve ayrı olarak tanzim etmiştir. Üretim miktarını ve kalitesinide gelişen teknolojiden istifade ederek arttırmıştır.

0 (216) 354 27 27 iletisim@gaziburmamustafa.com
52 A, Dr. Orhan Maltepe Cd. Pendik/İST
Title Image

Adalar Baklava Önerisi

Adalar Baklava Önerisi

Adalar Baklava Önerisi

Adalar Baklava Önerisi

Adalar Baklava Önerisi

Marmara Denizi’nde irili ufaklı bir çok ada bulunur. Bu adalardan bazılarında yerleşim varken, bazılarında bulunmamaktadır. Üzerinde yaşam bulunan adalardan, İstanbul Anadolu Yakası’na yakın olan adalara Prenses Adaları denir. Heybeliada, Büyükada ve Kınalıada bu adalar arasında gösterilebilir. Bu adalar, aynı zamanda Adalar ilçesi olarak İstanbul vilayetine bağlıdır. Adalar’da düzenli olarak dört mevsim ikamet eden insanlar bulunsa da, asıl olarak turistik amaçlı olarak iş görmektedirler. Turistik birçok aktivitenin yanısıra, tatlı yemek isteyenler için de işletmeler ve lokantalar bulunmaktadır. Adalar baklava önerisi isteyen insanlar için ise en uygun seçenek, vapura binerek Kartal’a geçip, oradan Pendik ilçesine ulaşıp Gaziburma Mustafa’nın enfes çeşitlerini denemeleridir.

Yılda yüz binlerce insanın ziyaret ettiği adalardan yüzölçümü olarak en büyük olanı Büyükada’dır. Kartal vapur iskelesinden kalkan vapurlarla yarım saatlik bir yolculuk sonrası Büyükada’ya ulaşabilirsiniz. Büyükada’da denize girebilir, sokaklarında dolaşarak tarihi evleri görebilir, ve daha bir sürü turistik faaliyette bulunabilirsiniz. Büyükada’da elbette tatlıcılar da bulunur. Fakat İstanbul’un en iyi baklava yapan yeri olarak bilinen Gaziburma Mustafa’nın, Pendik dışında hiçbir yerde olmadığı gibi Büyükada’da da şubesi bulunmamaktadır. Adalar baklava önerisi isteyen insanlar için önerim, Şehir Hatları Vapurları’nı kullanarak Kartal’a gelmeleri, oradan Marmaray ile Pendik’e ulaşıp Gaziburma Mustafa‘ya gitmeleridir.

Adalar Baklava Önerisi İsteyenler İçin

Marmara Denizi’nde turistik faaliyetler gösterebileceğiniz, güzel bir gün, güzel bir haftasonu geçirebileceğiniz Büyükada’nın yanısıra birçok ada daha bulunur. Heybeliada da bu adaların en popüler olanlarından birisidir. Askeri bir okula da evsahipliği yapan Heybeliada, gezmeye ve görülmeye değer bir yerdir. Denize girebileceğiniz kulüpleri bulunan Heybeliada, İstanbul’daki en iyi tatlılara sahip olmakla ünlü değildir. Bu üne mazhar olan yer Pendik Batı Mahallesi’nde bulunan Gaziburma Mustafa’dır. Cevizli baklava, fıstıklı baklava, şöbiyet, billuriye, sütlü nuriye, tulumba, magnolia, fıstıkzade, cevizzade de içlerinde bulunan onlarca çeşit tatlıyı taze ve günlük olarak müşterilerine sunmaktadır. Gaziburma Mustafa’nın lezzeti bütün otoriteler tarafından onaylanmış, dünya çapında kabul edilen bir lezzettir. Bu lezzeti tatmak için yapmanız gereken tek şey ise, Pendik Batı Mahallesi’ne gelip, otuz yılı aşkın süredir hizmet verdiğimiz tek şubemizde masaya oturmaktır.