Gaziburma

GAZİBURMA, imalat alanını 700 m2 ye, satış yerini 165 m2 ye genişletmiş ve ayrı olarak tanzim etmiştir. Üretim miktarını ve kalitesinide gelişen teknolojiden istifade ederek arttırmıştır.

0 (216) 354 27 27 iletisim@gaziburmamustafa.com
52 A, Dr. Orhan Maltepe Cd. Pendik/İST

Tulumba

Tatlıları asla birbirinden ayırmıyoruz, değeri bilinmeyen Türk tatlılarını sofralarınıza taşıyoruz. Gaziburma Mustafa olarak özenle hazırladığımız Tulumba tatlısı sadece özel günlerde değil; dükkanımızın önünden geçerken hızlıca tadıp gününüze devam etmek isteyeceğiniz cinsten.

Osmanlı zamanlarından beri bu topraklarda bulunan ve her zaman yanımızda yöremizde bulunan tulumba tatlısı, kızartılmış hamurun şekerli bir şerbetle karıştırılmasıyla yapılır. Tek lokmalık halde yapılan bu tatlı, bayramlarda, özel günlerde tatlıcılardan sipariş edilir ve dağıtılır. Çıtır çıtır hamuruyla damaklarda enfes bir lezzet bırakan bu tatlı, özelliikle Gaziburma Mustafa’dan alındığında tadına doyum olmaz. Gaziburma Mustafa tarafından paketlenmiş kutusuyla dağıtılan tulumbaları sık sık görürüz çevremizde. Bunun sebebi, bulabileceğiniz en lezzetli tulumbaların, Pendik’te bulunan şubemizde ustalarımız tarafından yapılmasıdır. Yaptıkları her tatlıda İstanbul’un en iyisi olma adaylığını sürdüren Gaziburma Mustafa’nın bu iddiası, tulumbada da geçerlidir.

Yapımı için gereken malzemeler, su, un, tereyağı, toz şeker, tuz, yumurta, irmik, limon suyu, ve ayçiçek yağıdır.Bu malzemeleri mahallenizdeki bakkaldan, veya süpermarketten temin ettikten sonra, kendi evinizde kendi tulumbanızı yapabilirsiniz. Kendi yapacağınız tatlının lezzeti kendinize elbette güzel gelecektir, fakat İstanbul’da bulabileceğiniz en iyi deneyimi arıyorsanız, evde yapmaktan ziyade Gaziburma Mustafa’ya gelmenizi tavsiye ederiz.

Bayram yaklaşıyor ve misafirlerinize ne ikram edeceğinizi bilemiyor musunuz? Yoksa özel bir gününüzün tarihi kapıya dayandı fakat evde bir şeyler hazırlamaya vakit mi yok? Gaziburma Mustafa, bu günler için var. Herkes tarafından onaylı lezzetiyle, Gaziburma Mustafa tulumbalarından sipariş edebilir, Pendik’te bulunan tek şubemize gelip 1 kilo alabilirsiniz. Misafirlerinizin de bu durumdan oldukça memnun olacağına şüphe yok.

Yaptığımız nefis baklavalarla İstanbul çapında üne kavuşmuş olsak da, menümüzde bulunan onlarca çeşit tatlıda da oldukça iddialıyız. İstanbul’da en iyisini yiyebileceğiniz tatlıları görmek için buraya tıklabilirsiniz. Menümüzde cevizli baklava, fıstıklı baklava, sütlü nuriye, cevizzade, revani gibi onlarca çeşit tatlı bulunmaktadır. Bu tatlılar arasından, damak tadınıza en uygun olanını seçmek de size kalıyor. Daha önce denemediğiniz, veya en iyisini tatmak istediğiniz bir tatlıyı gözünüze kestirin ve Pendik’te bulunan tek şubemize gelin. İlk çataldan sonra hayatınız değişecek!

Fiyat: 80₺