Gaziburma

GAZİBURMA, imalat alanını 700 m2 ye, satış yerini 165 m2 ye genişletmiş ve ayrı olarak tanzim etmiştir. Üretim miktarını ve kalitesinide gelişen teknolojiden istifade ederek arttırmıştır.

0 (216) 354 27 27 iletisim@gaziburmamustafa.com
52 A, Dr. Orhan Maltepe Cd. Pendik/İST

Şekerpare

Türk kültürünün en özel tatlılarından biri de şüphesiz ki Şekerpare. Çocukluğumuzdan beri özel günlerin vazgeçilmezi olarak gördüğümüz Şekerpareyi – annelerimizin yaptığının yerini asla tutamayacağını bilsek de – bir de Gaziburma Mustafa’da denemek ister misiniz?

Türk mutfağının şerbetli tatlı kültürünün en önemli ögelerinden birisi olan şekerpare, yıllardır sofralarımızı şenlendirmektedir. Malzemeleri arasında yumurta sarısı, toz şeker, limon, vanilya, margarin ve kabartma tozu bulunur. Her şey bittikten sonra üzerine yerleştirilen fındık ile enfes bir lezzete ulaşır. Daire şeklinde olan şekerpare tatlısının bazı yörelerde ismi, şerbetli olması sebebiyle şerbetli kurabiyedir.

Yemek yedikten sonra üzerine finali yapmak için, veya çay saatlerinde çayın yanında tüketilen şekerparenin, tüketildiği tek zamanlar bunlar değildir. Tadına özel ilgi duyanların sıklıkla tükettiği, yer ve zaman fark etmeyen bir tatlı olarak bilinir. Evde kendiniz yapabilip yiyebileceğiniz gibi, dışarıdan tatlıcılardan da sıklıkla sipariş edilir. Dışarıdan sipariş edilen tatlıların, annemizin şekerparelerinden güzel olamayacağını düşünürüz ama bu düşüncenin son bulduğu bir durak vardır. Pendik’te bulunan Gaziburma Mustafa. Orijinal Gaziburma Mustafa, Pendik Batı Mahallesi’nin Dr. Orhan Maltepe Caddesi üzerinde bulunur. Otuz yılı aşkın süredir müşterilerine hizmet vermekte bir an bile geri durmamış olan Gaziburma Mustafa, İstanbul şekerpare denilince ise bir markadır.

Yaptığı şekerpareler binlerce insanın damağında yer etmiş olan Gaziburma Mustafa, her gün onlarca kutu şekerpare siparişi hazırlayıp, damak tadını bilen müşterilerimizin hizmetine sunmaktadır. Türkiye’de misafirliğe giderken yanımızda tatlı götürmek bir adettir. Gaziburma Mustafa’nın şekerparesi de uzun yıllardır ev sahiplerine hediye olarak ikram edilmektedir.

Menüsünde onlarca çeşit tatlı bulunan Gaziburma Mustafa, bu çeşitlerin hepsinde İstanbul’un en iyisi olma özelliğine sahiptir. Tek ve orijinal Gaziburma Mustafa’nın menüsünde bulunan bazı tatlılar şunlardır: cevizli baklava, fıstıklı baklava, revani, ekmek kadayıfı, havuç dilimi, saray sarması… Bütün tatlı çeşitlerimizi görmek için buraya tıklayabilirsiniz. Bu listede damak tadınıza uyan bir tatlı mutlaka bulacaksınız. O tatlıyı bulduktan sonra ise yapmanız gereken şey Gaziburma Mustafa’ya gelerek bir porsiyon sipariş etmek. O ilk çatalı denedikten sonra tatlılara bakış açınız değişecek! Bu lezzetten kendinizi mahrum bırakmayın.

Fiyat: 80₺