Gaziburma

GAZİBURMA, imalat alanını 700 m2 ye, satış yerini 165 m2 ye genişletmiş ve ayrı olarak tanzim etmiştir. Üretim miktarını ve kalitesinide gelişen teknolojiden istifade ederek arttırmıştır.

0 (216) 354 27 27 iletisim@gaziburmamustafa.com
52 A, Dr. Orhan Maltepe Cd. Pendik/İST

Fıstıklı Baklava

Gaziburma Mustafa’yı Gaziburma Mustafa yapan; en özel, en leziz ve en unutulmaz lezzet ile karşınızdayız. Karşınızda fıstıklı baklava. (Mutfağımızda, tabi ki cevizli baklava da bu tanımlamaya dahil tutuluyor.) Gaziburma Mustafa’nın enfes fıstıklı baklavasını bir kez tattıktan sonra, internette ve sokakta hakkımızda neden bu kadar olumlu yorumlar yapıldığını anlayacaksınız. Sevenlerinizi güzel bir tatlı deneyimi ile mutlu etmek, kendinizi tatlı keyfi ile ödüllendirmek için baklava çeşitlerimizi mutlaka denemelisiniz.

Pendik’in Batı Mahallesi’nde bulunan Gaziburma Mustafa, otuz yılı aşkın süredir tek şubesiyle müşterilerine hizmet vermektedir. Bu süre içerisinde tadan neredeyse herkes tarafından çok beğenilmiş, kulaktan kulağa ünü yayılarak bugünlere gelmiştir. Bugün İstanbul’da yaşayan neredeyse herkes tarafından bilinen ve tatlılarının lezzetinin dilden dile dolaştığı Gaziburma Mustafa, bu ününü özellikle baklava tatlısından almıştır.

Yufkaların oklava yardımıyla inceltilmesiyle, aralarına fıstık yerleştirerek yapılan bir tatlıdır en genel manasıyla baklava. Yufkaların arasına yerleştirilen malzemelere göre isim alır. Aralara fıstık yerleştirilen baklavalara fıstıklı baklava denir. İstanbul’da en iyi fıstıklı baklavayı bulabileceğiniz yeri sorduğunuz zaman alacağınız cevap büyük ihtimalle Gaziburma Mustafa olur.

Baklavaya tadını veren en kilit malzemelerden birisi ise şerbetidir. Şerbetin güzelliği, baklavanın güzelliğini en fazla etkileyen faktörlerden birisidir. Yoğun bir aroması olan şerbet, yufkaların arasına yerleştirilen fıstıkların üzerine serpilir, ve fıstıklı baklava ortaya çıkar.

Gaziburma Mustafa’nın fıstıklı baklavası, tüm İstanbul çapında oldukça popülerdir. Bir kere deneyenlerin bir daha bırakamadığı bir lezzettir Gaziburma Mustafa. Bu enfes tadın neden bu kadar popüler olduğunu merak ediyorsanız, Pendik Batı Mahallesi’nde bulunan şubemize gelerek deneyebilirsiniz. Hizmetinize sunduğumuz diğer tatlıları görmek için buraya tıklayabilirsiniz.

Fiyat: 180₺