Gaziburma

GAZİBURMA, imalat alanını 700 m2 ye, satış yerini 165 m2 ye genişletmiş ve ayrı olarak tanzim etmiştir. Üretim miktarını ve kalitesinide gelişen teknolojiden istifade ederek arttırmıştır.

0 (216) 354 27 27 iletisim@gaziburmamustafa.com
52 A, Dr. Orhan Maltepe Cd. Pendik/İST
Title Image

İstanbul En İyi Baklava

İstanbul En İyi Baklava

İstanbul En İyi Baklava

İstanbul En İyi Baklava

İstanbul En İyi Baklava

İstanbul, tarihi asırlar öncesine dayanan, kadim bir şehirdir. Onlarca farklı kültüre ve medeniyete ev sahipliği yapmış, ev sahipliği yaparken hepsinden de kendisine izler bırakılmıştır. Binlerce yılın ve onlarca farklı medeniyetin mirası, bugün gelişen toplumumuzda bile izlerini sürdürmektedir. Türkiye Cumhuriyeti’nin siyasal başkenti olmamasına rağmen, ülkeye nüfus, ekonomi gibi alanlarda liderlik eden bir şehirdir. 1453 yılında Fatih Sultan Mehmet’in İstanbul’u almasıyla miras aldığımız Bizans kültüründen bizim kültürümüze binlerce öge kalmıştır. Bunlardan birisi de baklava tatlısıdır. Günümüzde ise İstanbul en iyi baklava denilince akla gelen tek bir seçenek vardır. Gaziburma Mustafa.

Bahsettiğimiz gibi günümüzde İstanbul, Türkiye’ye pek çok alanda yön veren bir şehir olarak bilinmektedir. Ekonominin merkezi, sosyal hayatın merkezi, turizmin merkezi, hatta ve hatta mutfağın da merkezidir. Türkiye’nin dört bir yanında yöresel ürünler İstanbul’a gelerek, ünlerini ve şöhretlerini arttırmayı amaçlarlar. Bazıları tutunur, herkesin damağına girer, bazıları ise unutulur gider.

Baklavayı bu tarz yöresel tatlılardan ayırmamız gerekir. Bizans’tan kültürümüze geçmiş, Türk tatlısı olmuş bir tatlıdır. Osmanlı zamanında İstanbul’da, saray mutfağında sık sık yapıldığı ve tüketildiği bilinmektedir. Tüm Türkiye’ye yayılmış bir tatlı olan baklava, farklı yörelerimizde farklı usullerle yapılır. Bu yöntemler arasında herkes tarafından bilinen ve tercih edileni Gaziantep baklavalarıdır. Gaziantep baklavaları, bugün ülkemizin her noktasında, bütün vatandaşlarımız tarafından keyifle tüketilmektedir.

Peki İstanbul En İyi Baklava Nerede Yenir ?

Caddebostan Baklava Siparişi

Baklavanın en çok tüketildiği şehirlerimizden birisi de İstanbul’dur. Yüksek nüfusu bunun en önemli sebeplerinden olsa da, İstanbulluların baklavaya olan düşkünlüğü herkes tarafından bilinmektedir. Bu yüzdendir ki İstanbul’un hangi köşesine giderseniz gidin, baklava bulabileceğiniz, satın alabileceğiniz ve yiyebileceğiniz bir yer bulabilirsiniz.

İstanbul’da baklava yeme şansınız bu kadar çokken, bir de damak tadına değer siz değerli misafirlerimiz için öneri sunmassak olmaz. Halk arasında bir yoklama yaparak öğrenebileceğiniz, veya internet üzerinden yorumlama sitelerine bakabilerek öğrenebileceğiniz gibi, Pendik Gaziburma Mustafa, İstanbul en iyi baklavayı bulabileceğiniz yerdir. Otuz yılı aşkın süredir Pendik’te bulunan tek şubesinde hizmet veren Gaziburma Mustafa, İstanbul en iyi baklava deneyimini siz müşterilere sunmaktadır.

Baklava dışındaki diğer tatlı çeşitlerimize buradan ulaşabilirsiniz.