Gaziburma

GAZİBURMA, imalat alanını 700 m2 ye, satış yerini 165 m2 ye genişletmiş ve ayrı olarak tanzim etmiştir. Üretim miktarını ve kalitesinide gelişen teknolojiden istifade ederek arttırmıştır.

0 (216) 354 27 27 iletisim@gaziburmamustafa.com
52 A, Dr. Orhan Maltepe Cd. Pendik/İST
Title Image

Fıstıklı Baklava

Fıstıklı Baklava

Fıstıklı Baklava

Tatlı yiyelim tatlı konuşalım. Bu cümleyi çok eskilerden bu yana bir çok ortamda evlerimiz de dahil olmak üzere hemen hemen her yerde duyarız. Geçmişten günümüze kendi milletimize ait olan ve milletçe tüketmekte olduğumuz baklavaların ününü duymayan da yoktur. Bir çok şekilde önümüze sunulan baklavalar şekilleri, farklı malzemeleri ama en önemlisi de eşsiz tatları ile oldukça popülerdir. Gün içinde veya akşam yemeği sonrası çekilen ziyafetlerin sonlanma noktası çoğu zaman bu eşsiz tadı olan birbirinden farklı baklavalar ile olmaktadır. Özellikle fıstıklı baklava, hem çok lezzetli hem çok popülerdir.

Türk mutfaklarının bir vazgeçilmezi olan baklavalar her ailede sofraların vazgeçilmezidir. Her damak tadına uygun baklavaların çeşitleri arasında hepimizin de bildiği fıstıklı baklavalar olmazsa olmazımızdır. Bir Türk tatlısı olan baklavalar, büyüklerimizin de dediği gibi tatlı yenilir, tatlı konuşturur. Baklava öyle lezzetlidir ki Yunanistan gibi bir çok ülke tarafından da sahiplenilmeye çalışılmıştır. Bu konuya en büyük açıklığı 8 Ağustos 2013 yılında AB komisyonu getirmiş ve baklavanın bir Türk tatlısı olduğu tescillenmiştir.

Fıstıklı Baklava Kalitesi Nasıl Anlaşılır?

En az tadı kadar tazeliği de oldukça önemli olan baklavaların, bir diliminden bile ne kadar taze olduğu kolayca anlaşılabilir. Tadından tazeliğinin ortaya çıktığı baklavaları her zaman her yerden tercih etmemelisiniz. Baklavadan çok iyi anlayan ustaların sürekli kullandığı bir cümle vardır. İyi bir baklavanın dört duyuya da hitap etmesi gerekmektedir. diyebiliriz. Altın sarısı rengi, çatalı batırdığınız an baklavadan gelen o çıtırtı sesi, vazgeçilmez kokusu ile burnumuza ve tadı ile damağımıza hitap etmelidir.

Hileli baklavalar insan sağlığını büyük derecede tehdit eder. Bu nedenle baklavayı nereden ne şekilde alacağınız ve tercih edeceğiniz oldukça mühim bir konudur. Hem hijyenli bir ortamda yapılmış olması, hem doğal malzemeler ile yapılması gibi bir çok özelliği baklavanın esaslı olmasına neden olur. Hijyenik bir ortamda üretimi olmayan baklava, içerisinde bulundurabileceği bakteriler ile sizlerin sağlığını oldukça büyük bir şekilde tehdit edebilir.

Sizler de sofranızda taze, sağlıklı ve lezzetli baklavalar tüketmek istiyorsanız, Gaziburma Mustafa‘nın birbirinden lezzetli ve çeşitli baklavalarını tercih edebilirsiniz.