Gaziburma

GAZİBURMA, imalat alanını 700 m2 ye, satış yerini 165 m2 ye genişletmiş ve ayrı olarak tanzim etmiştir. Üretim miktarını ve kalitesinide gelişen teknolojiden istifade ederek arttırmıştır.

0 (216) 354 27 27 iletisim@gaziburmamustafa.com
52 A, Dr. Orhan Maltepe Cd. Pendik/İST

Cevizzade

Dolama ve Fıstıkzade, acaba cevizden yapılsaydı ne olurdu diye düşündük, ve ortaya Cevizzade çıktı. Deneysel ve farklı ürünlerimizden biri olan Cevizzade de mutlaka denemeniz gereken bir Gaziantep tatlısı olarak vitrinimizde yer almakta.

Yapımı için gerekli malzemeler arasında yufka, kaymak, ceviz, şeker, su, limon suyu ve tereyağı bulunur. İlk paragrafta da bahsedildiği üzere fıstıkzadeden esinlenerek, fıstık yerine ceviz konulsaydı ortaya nasıl bir tatlı çıkardı sorusu sorularak elde edilmiş bir tatlıdır. Ortaya çıkan sonuç o kadar beğenilmiştir ki, Gaziburma Mustafa’nın bayrak tatlılarından birisi olmuş, müşterilerin özel olarak rica ettikleri bir tatlı haline gelmiştir.

Deneysel bir yöntemle ortaya çıkmış olan cevizzade, evde yapma imkanı da bulunan bir tatlıdır. Bu imkanı kullanarak evinizde yapacağınız cevizzadenin tadı siz ve sevdikleriniz tarafından da beğenilecektir şüphesiz. Fakat, bu durum ancak Gaziburma Mustafa’nın yaptığını kadar sürecektir. Tatlıların en lezzetlilerinin Gaziburma Mustafa’da bulunduğu konusunda İstanbul halkında ortak bir kanı bulunmaktadır. Eğer bir sokak araştırması yapıp, İstanbul en iyi tatlı nerede yapıldığını soracak olursanız, alacağınız cevap her yerde Gaziburma Mustafa olacaktır.

Lezzetli tatlılar konusunda bir marka haline gelmiş olan Gaziburma Mustafa, otuz yılı aşkın süredir Pendik’te bulunan tek şubesinde hizmet vermektedir. Pendik halkı, Gaziburma Mustafa kendi ilçelerinde bulunduğu ve tatlıların en lezzetlilerini tatmak için bu kadar yakın olduklarını bildikleri için kendilerini şanslı sayarlar. Nitekim de öyledir çünkü böyle bir şans İstanbul’daki başka ilçelerin elinde değildir. Başka ilçelerde hatta şehirlerde ikamet edenler, bütün bir günlerini ayırarak Gaziburma Mustafa’yı ziyaret eder ve enfes tatlılar için midelerinde boşluk açarlar.

Gaziburma Mustafa’nın hizmet verdiği tatlılar, sadece cevizzade, fıstıkzade; hatta ününü aldığı baklavalar değildir. Menüsünde onlarca çeşit tatlı bulunur Gaziburma Mustafa’nın. Bu çeşitlerin her biri için internette ve sokakta binlerce güzel yorumlar duyabilirsiniz. Bir kere tatlılarımızdan tadanların, bu lezzeti bırakmaları çok zordur. Diğer tatlılarımızı merak ediyorsanız, bu geniş portföye buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz. Listeden damak tadınıza en çok uyan tatlıyı seçtikten sonra yapmanız gereken, Gaziburma Mustafa’ya gelerek sipariş vermektir.

 

Fiyat: 180₺